Soitinrakennus
Etusivu > Soitinrakennus
- Gotoh -kitaraosat ovat japanilaista huippulaatua niin suunnittelultaan kuin viimeistelyltäänkin.
Gotohin hardwarea käytetään yleisesti myös kalliimmissa boutique-soittimissa. - Wilkinson -kitaraosat ovat laadukkaita ja hyvin suunniteltuja, mutta ne eivät aivan yllä Gotohin tasolle.
- UT Guitar Parts -osat ovat laadukkaita, pääsääntöisesti Koreassa tai Japanissa valmistettuja osia.
Hinta-laatusuhde on UT Guitar Parts -osissa erinomainen. - PRO -tuotesarjaan on valikoitu pääsääntöisesti Koreassa valmistettuja laadukkaita tuotteita.
- Standard -sarjan osien valmistusmaa vaihtelee. Sarjasta löytyy edullisempia, mutta hyväksi todettuja malleja.
- Boston -osien valmistaja ja taso voi vaihdella.
Wilkinson -tuotteetGotoh / Hosco -tuotteetSchaller -tuotteetUT Guitar PartsKaulatKirjat ja soitinpiirustuksetVirityskoneistotTallatOtelautamerkitSimpukanpalat, laminoidut simpukkalevytOtelautanauhatKaularaudat ja tarvikkeetKaulan kiinnityslevyt & -holkitPintakäsittelySoitinpuutLiimatRuuvitReunanauhat & rosetetHihnalukot & hihnanupitKieltenohjaimetKitaramikrofonien rakennustarvikkeitaMikrofonien kuoretMikrofonikehykset humbuckereilleMikrofonitSatulat, aihiot, satulaviilatKitarapotentiometritPotikoiden nupit kitaraanMikrofonikytkimet ja nupitKontrollipaneelitJakit ja jakkilevytHäiriösuojausSiirtokuvakalvot (decal)Pleksit (plektrasuojat)PeitelevytPVC -muovit rumpuihin ja askarteluunJousisoittimien tarvikkeetBanjon ja Dobron rakennustarpeitaSitä sun tätä
Sivua 11 ei löytynyt
