Kaularauta, 2-toiminen, 440 mm, TRUSSROD440
Etusivu > Soitinrakennus > Kaularaudat ja tarvikkeet > 2-toimiset kaularaudat
kpl
Trussirauta kaularauta kitaraan, 2 -toiminen, n. 440 mm, TRUSSROD440/2012. Tätä käytetään esim. Stratojen rakentelussa rinta rinnan tuon 450 mm pituuden kanssa. Trussiraudan päässä on sisällä 4 mm kuusiopää, tällä ratkaisulla ei trussiraudan pään ulkokehä pyöri ollenkaan. Pään halkaisija n. 9 mm. Tilantarve säätöpää 9 / 11 mm varsiosa 6.25 / 9 mm. Paino 160g.