NitorLACK NitorPOL polyuretaanimaali dakota red - 500 ml tölkki + 250 ml kovete
Etusivu > Soitinrakennus > Pintakäsittely > Maalit ja lakat > Polyuretaanilakat
Dakota red oli Fenderin tarjolla vuosina 1960–1969. Se on tummempi punainen kuin hieman vaaleampi/orkideamaisempi Fiesta red, lähempänä ""palokunnan"" sävyä.
Tämä kaksikomponenttinen polyuretaanipohjainen kitaran viimeistelylakka tarjoaa erinomaisen kovuuden, peittävyyden ja kevyen suojan. Jos haluat pinnan, joka kuivuu nopeasti ja on naarmuuntumisen ja kolhujen kestävä, tämä on sopivin valinta. Tämä tuote on suunniteltu erottumaan muista polyuretaanipohjamaaleista ja siten tarjoamaan paremman suorituskyvyn kitaran puulle.
Sekoitetussuhde: 2:1 katalysaattorin 100144 kanssa. Suositellaan laimentamaan 10 % Nitorlack-liuottimella viskositeetin säätämiseksi.
Sinua on kiinnostanut
982-EQ-G05
Akustisen kitaran etuvahvistin, EQ, viritin, mikrofoni paketti #6 Kiinteästi asennettava etuvahvistin akustille...
49,00 €
Saatavilla 0 kpl
102953
OL® JB -tyylinen neck (front, ylä) bassomikrofoni MICJBF-914-OL. Keraaminen magneetti. Ruuvit ja...
6,00 €
norm.
12,00 €alennus
50 %säästö
6,00 € Saatavilla
982-UT-TCA25HYB-N
UT Guitar Parts - Tele Kaulamikrofoni, Hybrid Alnico 2 - 5 napapalat, kromi. Tele kaulamikki 3 kpl Alnico...
29,00 €
Saatavilla
N167006108
Tämä on valkoinen viimeistely, jossa...
40,00 €
Saatavilla





