SP-Elektroniikka ... Pienen puuhastelijan asialla jo vuodesta 1984

Ossilehti Fishing® fiskeutrustning

Startsidan > Ossilehti Fishing® fiskeutrustning

Google translator says: OL-Fishing är ett registrerat varumärke som ägs av SP-Elektroniikka Oy inom handel med fiskeriprodukter. Ossilehti Fishing®-produktfamiljen innehåller också vårt första registrerade varumärke TFH®. svänghjul, svänghjul och en mängd små fiskrelaterade tillbehör, Ossilehti Fishing®, för sin del, innehåller främst våra högkvalitativa flugmän och svärd. Här är några videor för några av våra resor. Nu har vi inte lagt några bilder på våra resor i några år när det inte finns tillräckligt med tid för redigering, men du kan se om du någonsin har lagt upp din lista.

----------
Kuusinkijoki 2009, kävimme Kuusingilla monta kertaa testailemassa myyntiin otettavia kela ja vapamalleja, tarkoitus oli kokeilla myös abalone uistimia, mutta piti niin kiirettä perhojen ja harrien kanssa ettemme ehtineet kokeilla abaloneuistimia siellä ollenkaan.
Suurin osa tämänkin testausreissun kuvista on napattu videokuvasta stillkuvaksi ja eivät välttämättä ole niitä taiteellisimpia ja joskus jopa epäselviä.
Ottavimpia kokeilluista perhoista meidän retkueilla olivat silloin: Kuulapää (BH) Hare's Ear Flashback nymfi, Black Zulu, Pheasant Tail (kuula) nymfi, Glass Epoxy BH buzzer Olive, Kuulapää DLL, Black Zulu, Pheasant Tail kuula nymfi, Black Ant, Itikka.
----------
Pärjäjoki 2009, eräänä päivänä elokuussa testausretkue kävi kokeilemassa uutuuksia Pärjäjoella Kuusingilta palatessaan, jolloin sattui harmiksemme niin huono sää että se vaikeutti / lopetti testausporukan innostuksen yhteen harriin joka otti mustaan muurahaiseen.
----------
Simojoki 2010, kesäkuun alkupuolella.
Suurin osa tämänkin testausreissun kuvista on napattu videokuvasta stillkuvaksi ja eivät välttämättä ole niitä taiteellisimpia ja joskus jopa epäselviä.
Testiretkue kävi Simojoella pikakäynnillä yhdellä koskella testailemassa uuden uutukaisia vapamalleja ja tietenkin kaikkia mahdollisia myynnissämme olevia ja myyntiin tulevia uusia vempaimia. Harrien ylivoimainen suosikki tuolloin oli tummanruskea nymfi.
----------
Kairijoki (Kairiver) - Livojoki 2010, kesäkuun puolenvälin jälkeen testiretkue piipahti muutamia vuorokausia Ylä-kairilla ja tarkemmin ottaen oikeastaan sen yläosilla ja Livon yläjuoksulla muutaman vuorokauden ajan testailemassa vapoja, keloja ym. tuotteitamme. Ottavimpia perhoja Ylä-kairilla oli tuolloin mustat perhot ja kakshäkiläinen. Livolla kalojen suosikki oli oliivinvihreä stonefly (Tuote 102153) ja jälleen tuo kakshäkiläinen. Kairijoen koskipaikkojen pohjat muodostuivat monesti pienehköistä kivistä ja soveltuivat hyvin myös huonommille kahlaajille.
Suurin osa tämänkin testausreissun kuvista on napattu videokuvasta stillkuvaksi ja eivät välttämättä ole niitä taiteellisimpia ja joskus jopa epäselviä.
----------
Kuusinkijoki 2010, heinäkuun puolenvälin pintaan testiretkue kokosi voimansa ja käväisi kuusinkijoen maisemissa.
Tiedoksi tämäkin, että suurin osa testausreissun kuvista on napattu videokuvasta stillkuvaksi ja eivät välttämättä ole niitä taiteellisimpia ja joskus jopa epäselviä.
Tuolloin taimenia ei liiemmälti näkynyt, mutta harreja saatiin runsaasti. Harjusten suosikki oli ruskea villalankainen kötöstys, missä oli kultainen kierre ja mitätön tummanpunertavan kukon häkilä ja kuula päässä. Kookkaimmat harrit tulivat kuitenkin hieman oudolla perholla missä runko oli mustaa silkkiä, runkoa kiersi ohut hopeakierre ja koko rungon mittainen epämääräinen vaaleahko häkilä.
----------
Livojoki 2011, testiretkue piipahti Livojoen yläjuoksulla aivan kesäkuun alkupäivinä, ilma oli alussa sateinen, mutta ei se menoa haitannut ja sadekkin loppui aikanaan. Mukana hääräsi apupoikina jälleen erittäin ammattitaitoista väkeä. Saaliina pienempiä harreja ja yksi 1.3kg kaunis taimen. Erittäin ehjät evät jne ... liekkö ollut luonnonkala ? Ottavimpia perhoja oli mustarunkoiset tai tummansinirunkoiset yleisesti tummasävyiset kötöstykset joissa oli ohut kierre rungossa. Itikoita tai muita öttiäisiä ei vielä ollut sanottavammin veden päällä lentelemässä.
Niinhän se on jälleen, että osa tämänkin testausreissun kuvista on napattu videokuvasta stillkuvaksi ja eivät välttämättä ole niitä taiteellisimpia ja joskus jopa epäselviä.
----------
Kuusinkijoki 2011, testiretkue innostui viettämään aikaa kuusinkijoen maisemissa kesäkuun 10 - 12. Ilma oli erittäin lämmintä ensimmäisenä päivänä ja toisena päivänä sitten enempi Suomalainen. Harjus oli syönnillään kumpanakin päivänä niin hyvin, ettemme käyneet kuin yläkoskilla missä oli helppo ja miellyttävä kalastella, huomattava osa kaikista harreista oli alamittaista 30 - 33 cm kokoista, yksi isompi ottikokoinenkin eksyi joukkoon ja tietenkin ne kaikista isoimmat pääsi karkuun ... Ylivoimaisesti ottavin perho oli tuolloin ohut, tummansinirunkoinen kultaisella ohuella kierteellä ja mitättömällä ruskeanpunertavalla kukon häkilällä varustettu luomus. Tosin harjukselle kelpasi oivallisesti myös pelkkä tummansinirunkoinenkin kun kulkukauppiaan sitomista perhoista oli kierteet irronneet kalastuksen mäiskeessä. Itikoita ja myös muita öttiäisiä oli välillä jopa runsaasti veden päällä lentelemässä.
Nythän on niin, että poikkeuksellisesti tämän testausreissun julkaistut kuvat on otettu stillkuvina, ehkä kuvien laatu on parempi, taiteellisuuteen emme jälleenkään pystyneet vaikuttamaan.
----------
Kairijoki ja Livojoki 27.06 - 01.07 2011 .wmv muoto n. 18M
Kairijoki, 27 - 29.06.2011. Harreja, pieniä taimenia, yksi hieman yli 2 kg taimen. Kairijoella kävimme katselemassa myös joen alkupään maisemia ja pienten sivupurojen tarjontaa. Sää suosi ja tapahtumia oli paljon.
Livojoki 29.06 - 01.07.2011. Harreja, pieniä taimenia, monta ylämittaista taimenta. Sää suosi jälleen ja kalaonnea oli monenlaisen saaliin muodossa.
----------
Meltausjoki 19.07 - 21.07.2011 .wmv muoto n. 5M
Meltausjoki 19.07 - 21.07.2011. Harreja runsaasti, joitakin reilusti ylämittaisia, useita pienempiä aika tasakokoista 30 - 35 cm. Sää sattui jälleen suosimaan retkuetta, sopuleita ja osa varmaankin oli myyriä oli huomattavasti liikenteessä majapaikkamme ympärillä. Pienehkö takaiskukin tapahtui kun Hodgmanneista jäi pohjat kiinni liejuun ja irtosivat kengistä, mutta ... tennareillakin voi kahlata ... Hyvä reissu kuitenkin.
----------
Tuntsajoki 09.08 - 11.08.2011 .wmv muoto n. 6M
Tuntsajoki 09.08 - 11.08.2011. Pieni ja miellyttävä joki, ylivoimaisesti tähän mennessä parhaiten kahlaukseen soveltunut joki. Oivallinen paikka jos pitää Itä-Lapin maisemista. Tuntsajoelle tulomatkalla, Naruskajoen tammen jälkeen muisti testiryhmämme tämän reissun vanhin henkilö olleensa eräällä jo unholaan jääneellä kultavaltauksella mm. kokkina. Hetken harhailun ja pienen patikoinnin jälkeen jo saavuimmekin ko. paikalle ja teimme pikatarkastuksen wanhan laivakokin työmaalla. Tuntsajokeen ei istuteta kalaa, eli kaikki on luonnonkalaa. Runsaasti "Tammukkaa" ja pienempikokoista Harria, isompia ei nyt kohdallemme osunut. Sää oli hieman epävakainen, mutta passasi kyllä testiryhmälle. Yhden yön aikana nousi joenpinta liki 20 cm. Vesi oli todella raikkaan kylmää ...
----------
Ulkokrunni ja muita luotoja .wmv muoto n. 7M
Ei varsinaista kalastusta, sekalaisia kuvia Iin edustalla noin 20km päässä rannikosta olevasta saaresta joka on osan vuotta rauhoitettu, kuvat rantautumispaikan alueelta. Myös kuvia sieltä täältä lähikarikoista, osa kuvista otettu aurinkolaseilla missä oli kamera kun pitihän sitä testata jos alkaisi vaikka kalareissuilla pitämään mukana ...
----------
Livojoki 03.09 - 04.09.2011 .wmv muoto n. 6M
Livojen yläosilla 03.09 - 04.09.2011. Ei kalan kalaa, mutta oppipahan taas jotain uutta. Sää jälleen suosiollinen, aurinko paistoi sen mitä tuohon aikaan paistaa, ilma kävi pakkasen puolella yömyöhällä. Koirat olivat mörönsyöttinä tällä reissulla. Paikka soveltui paremmin uisteluun mutta harmiksemme niitä ei ollut juuri nyt mukana.
----------
Livojoki 01.06 - 03.06.2012 .wmv muoto n. 6M
Muutama sekalainen kuva sieltä täältä Livojoen rannoilta. Testailemassa uusia tuotteita, Livojoen pinta ei ollut enään kuin joitakin kymmeniä senttimetrejä "normaalin" yläpuolella, mutta virta oli yllättävän voimakas vieläkin. Saaliiksi pieniä päästökokoisia harreja ja taimenia, sekä yksi hauki joka otti hanakasti perhoon keskeltä koskea aiheuttaen aluksi huomattavaa hämminkiä.
----------
Kuusinkijoki 12.06 - 14.06.2012 .wmv muoto n. 6M
Testailemassa uusia tuotteita täälläkin, harreja saatiin runsaasti, tosin pienikokoisia ja kaikki päästettiinkin takaisin jokeen kasvamaan. Korvasienet puolestaan kävivät pyydyksiin paremmin kuin koskaan muilla reissuilla. Niiden saalismäärä oli hyvä. Ilmat suosivat, itikkaa ei vielä ollut kuoriutunut paljoakaan. Valmisperhoista oli harrien ylivoimainen suosikki tällä reissulla iltasella March Brown soft hackle spider. Tuote 105346.
Kuvia vain muutama kameraongelmien vuoksi.
----------
Kemihaara - Kairi 09.07 - 13.07.2012 .wmv muoto n. 34M
Kemihaara, (Savukoskelta hieman yli 100km ylöspäin, eli se paikka mistä Kemijoki alkaa tai oikeastaan aletaan kutsua Kemijoeksi) 09.07 - 12.07.2012 ja paluumatkalla Kairi 12.07 - 13.07.2012
Kemihaara on ollut rauhoitettuna noin 30v ja avattiin eräänlaiselle rajoitetulle kalastukselle 2011, väkäsettömät koukut ja vain perhokalastus, lupia myydään maksimissaan 8kpl vuorokaudessa ko. alueelle. Kaikista saaduista kaloista pidettiin kirjaa tutkijoita varten. Testailemassa uusia tuotteita täälläkin, harreja sekä nieriöitä saatiin todella runsaasti taimenia jonkin verran. Ilmat olivat jälleen hyvät, itikkaa joissain paikoin todella riittävästi, majoitus hyvä. Majapaikkanamme oli Kemihaaran Loma joka sopi porukallemme oikein hyvin. Mukavan ja rauhallisen tunnelman ansiosta. Paikka soveltui testiporukalle tosi hyvin, helppo joki kahlata ja kahlaamista olisi riittänyt kun lupa taisi olla 11km.
Kairilta harreja, pieniä nieriöitä ja taimenia.
----------
Meltausjoki 26.07 - 28.07.2012 .wmv muoto n. 17M
Meltausjoella jälleen ... testailemassa uusia tuotteita. Päästökokoisia harreja ja taimenia, sekä yksi n. 3kg hauki joka otti popperiin kun eräs retkueemme jäsen alkoi tuntea turhautumisen oireita pienien harrien kanssa ja laittoi kokeeksi popperin. Taitaa tämäkin joki menettää paljon harreja ja taimenia haukien suuhun jos ei haukia saada vähemmäksi.
----------
Kuusinkijoki 14.08 - 17.08.2012 .wmv muoto n. 24M
Kuusinkijoella, Saunavaaran kupeessa ... testailemassa myyntiin otettavia tuotteita. Pienempää kalaa saatiin runsaasti, mutta isompia sitten vähempi.
----------
Mustakoski syyskuun lopulla 2012 .wmv muoto n. 24M
Nopea tutustuminen Mustakosken maisemiin, muutama pieni harri kävi nykimässä, kuvia laitetaan kunhan löydetään, mutta nyt vaikuttaa siltä että olen tuhonnut vahingossa suuren määrän tämän tämän reissun joenläheisistä kuvista... No nyt löytyi kuitenkin joitain kuvia.
----------
Mustakoski 2013 kesäkuun puolenvälin pintaan .wmv muoto n. 24M
Vesi matalammalla kuin viime käynnillämme, mutta ei suinkaan liian matalalla ainakaan kalastettavuuden kannalta. Lämmintä vettä. Itikoita ei nimeksikään, alamittaisia harreja liikkeellä aika paljon. Taimenia ei tällä reissulla yhtäkään.
----------
Kuusinki 2013 kesäkuun loppupuolella wmv -muoto n. 20M
Vierailimme siellä täällä Kuusinkijoen ympäristössä joitakin vuorokausia. Testattiin pääasiassa 3 ja 6 -luokan vapoja, uusia kelamalleja, kahluuhousuja ja kahluukenkiä. Kalaa runsaasti, Harri oli syönnillään joka päivä vierailumme aikana, paljon alamittaa kookkaampia Harreja joukossa runsaasti. Lämmin tyyni sää ja vesisade sai kalat jostain syystä uskomattomaan syöntiin eräänä iltana. Hyvinkin kookkaat, paljon yli alamitan taimenet (alamitta Kuusingilla 60cm) hyppivät muutaman kerran kokonaan ilmaan aivan vierestä kun olimme syvemmällä joessa, harmi ettemme saaneet otettua kuvia niistä. Tunnetustihan emme kalasta Taimenia vaan Harreja, vaikkakin joskus myös Taimenia tarttuukin pyydyksiin.
----------
Kemihaara 08.07 - 12.07.2013 wmv -muoto n. 70M
Tiedostosta tuli aika isokokoinen, tarkoitus oli pätkiä se lyhyempiin osiin, mutta eipä sitä sitten tullut tehtyä. Kalastustarvikkeiden testailua Kemihaarassa useamman vuorokauden, runsaasti tapahtumia, hyvät ilmat jne ... No nythän on niin, että tämä kuvakollaasi sisältää usean eri kotitarvekuvaajan otoksia missä järjestyksessä sattuu. Alussa on paljon kuvia majapaikkamme Kemihaaran Loman lähiympäristöstä.
----------
Kuusinki 12.07 - 14.07.2013 wmv -muoto n. 25M
Kahluukenkien ja housujen testireissu jatkuu ... Nyt Kuusinkijoella. Hyvät kalastusilmat täälläkin, sekalainen määrä kalaa liikkeellä.
----------
Ohtaoja heinäkuun loppupuoli, heinä-elokuun taite, elokuun puoliväli ja elokuun loppupuoli 2013 wmv -muoto n. 36M
Koska Ohtaoja sattuu olemaan suhteellisesti ottaen lähellä putiikkiamme ja kun nyt sattui niin, että testattavia asioita oli monenlaisia, tuli tuolla käytyä monesti. Customsiiman testausta Ohtaojalla, tämä siima ei tule kylläkään koskaan myyntiin, käsintehty Suomessa (Rovaniemellä) meidän 3 -luokan vavalle, mutta olipahan sikakivaheitellä, minimaalisella voimalla vain hieman siimaa ulkona vitikon reunasta heittäen siima lähti todella helposti. Myös uusien kahluukenkä ja kahluuhousumallien kokeiluja ja monien pientavaroiden testailuja. Kyseinen Ohtaoja on kyllä hyvin kalainen, pikkukalaa hirvittävän paljon ja välillä aina isompiakin joukossa. Vedessä oli runsaasti jotain kukkivaa kasvia joka tehokkaasti peitti aika isoja aloja, myöhemmin kesällä kukintoja oli paljon vähemmän. Retkueemme uusin kenkä / kahluuhousu / heittovapa testaaja oli myös välillä mukana. Tämä sisältää neljän eri reissun kuvat sekaisin.
----------
Mustakoski elokuun loppupuoli 2013 wmv -muoto n. 4M
Pikainen yhden vuorokauden käynti Mustakoskella elokuun loppupuolella. Ilmat suosivat, paljon tapahtumia ja paljon kalaa, muttei yhtään kuvaa kaloista. Vain muutama kuva. Kenkä, housu pientavaratestit jatkuu ...
----------
Livojoki kesäkuun alku 2014 wmv -muoto n.5M
Yhden vuorokauden käynti vapa -ja kelatesteissä, paljon tapahtumia. Vain muutama kuva kun kuvaaja oli aina eri paikassa kuin tapahtumat.
----------
Mustakoski kesäkuun puoliväli 2014
Yhden vuorokauden käynti vapa -ja kelatesteissä ei ylämittaisia kaloja, muutamia pienempiä. Ei kuvia.
----------
Tuntsajoki, Naruska, Kuusinki 2014 kesäkuun loppupuoli wmv -muoto n. 45M
Tuntsajoen yläjuoksulla ja samaisen joen Venäjän rajan tuntumassa kalastelua sekä vapojen ja kelojen testausta. Tuntsajoella ylhäällä suhteellisesti ottaen aika kylmä +6 astetta ja vähempikin, kova pohjoistuuli. Sieltä siirtyminen Naruskajoen ja ylimmäisen Suoltijoen liittymään. Siellä tiputteli hetken aikaa luntakin yöllä. Lopuksi poistullessa Kuusinkijoen Sipinkoskella.
----------
Kemihaara 06.07 - 11.07.2014 wmv -muoto n. 100M
Kelojen ja vapojen testireissulla Kemihaarassa useamman vuorokauden, runsaasti tapahtumia, hyvät ilmat jne ... No nythän on niin, että tämä kuvakollaasi sisältää jälleen usean eri kotitarvekuvaajan otoksia missä järjestyksessä sattuu. Majapaikkanamme oli jälleen tuo Kemihaaran Loma joka soveltuu isompienkin porukoiden majapaikaksi. Rauhallinen paikka ja ystävällinen palvelu. Kokonaisuudessaan erittäin kiva paikka.
----------
Pallosen ympärillä 13.07.2014 wmv -muoto n. 10M
Pallonen, Iin ja Haukiputaan edustalla merellä noin 20 - 25km etäisyydellä (riippuen mistä mittaa) oleva pieni saari. Pallosen ja Santapankin väli erittäin matalaa, hiekkapohjaa paljon, Pallosen muu ympäristö kivikkoista ja matalaa. Kuvia aurinkoisena kesäpäivänä sieltä täältä sinne tänne sen ympäristöstä.
----------
Kyllä tämä kesä nyt on mennyt helteitten kanssa aivan lörinäksi. Ei ole tullut tehtyä oikeita kalareissuja kun on ollut niin kuumat ilmat ja vedet matalalla.
----------
Hossajoen seutuvilla elokuun lopulla 2014 wmv -muoto. Onneksi ilmat jähtyi vähän, elokuun lopulla Hossajoen maisemissa. Muutamia Harreja ja Taimenia.
----------
Iijoen Mustakoskella syyskuun alkupuolella 2014 wmv -muoto. Usean eri kuvaajan ottamien kuvien sekoitus, taiteellisuudesta ei voi aina antaa pisteitä. Jonkin verran tapahtumia. Kohtalaisen hyvä ilma, pientä sadetta. Koirat mukana.
----------
Iijoen Saunakarilla syyskuun alkupuolella 2014 wmv -muoto. Kalastuksesta vähänlaisesti kuvia, metsästä enempi, koko n. 100M. Jos pätkii, kannattaa ladata video ensin koneelle.
----------
Ohtaojalla syyskuun puolenvälin pintaan 2014 wmv -muoto. Syksyisiä sekalaisia kuvia n. 50M. Jos pätkii, kannattaa ladata video ensin koneelle.
----------
Kipinässä kesäkuun puolenvälin pintaan 2015. Paljon vettä, kova virtaus. Saaliina 1 iso säynävä. Ei kuvia.
----------
Ohtaojalla kesäkuun lopulla 2015. Muutamia kaloja, ei kuvia, tai oikeastaan on muutama kuva, mutta ei laiteta turhaan.
----------
Kemihaara 05.07 - 10.07.2015 wmv -muoto n. 70M
Jos pätkii, kannattaa ladata video ensin koneelle. Kelojen ja vapojen testireissulla Kemihaarassa useamman vuorokauden, tähänastisten Kemihaarareissujemme "huonoimmat" ilmat, kalaa liikkui kylläkin jonkin verran. Sekalaisia kuvia mistä sattuu. Rajavartioita ja muita luvantarkastajia liikkeellä huomattavia määriä. Kesän kylmyydestä johtuen, kasvukausi ei vielä ollut normaalilla tasolla. Majapaikkanamme oli jälleen tuo Kemihaaran Loma joka soveltuu isompienkin porukoiden majapaikaksi. Rauhallinen paikka ja ystävällinen palvelu. Kokonaisuudessaan erittäin kiva paikka.
----------
Korvuanjoen / Näljänkäjoen alueella heinäkuun puolenvälin jälkeen 2015 wmv -muoto n. 50M.Sekalaisia kuvia, jos pätkii, lataa video ensin koneellesi. Tämä alue oli meille uusi tuttavuus, jostain kumman syystä ei ole tullut käytyä tällä alueella ennemmin. Alue itsessään on hirvittävän suuri ja sisältää jos jonkinmoista jokea ja muuta paikkaa. Alueella rauhoitettuja paikkoja, kannattaa tarkistaa kartoista mikä alue milloinkin on rauhoitettu. Testeissä 5 ja 8 luokan vavat. 5 luokan lasikuituvapa riitti tälle joelle aivan erinomaisesti. Runsaasti "kivoja" paikkoja kalastella. Hieman vitikkoiset rannat, mutta joessa pystyi toisin paikoin kahlaamaan kohtuullisen hyvin.
----------
Naamankajoella (Näljängällä) eli ei Syötteellä olevalla samannimisellä joella heinäkuun lopulla 2015 wmv -muoto n. 35M. Jos pätkähtelee niin lataa ensin koneelle. Hieman epävakaiset ilmat, joitakin sekalaisia kuvia.
----------
Naatikkajoella elokuun alkupuolella ja elokuun puolenvälin pintaan 2015 wmv -muoto n. 160M. Jos pätkii niin lataa video ensin konellesi. Monipuolinen joki, helppoja kahluuosia ja toisaalta sitten aivan sikasyviä paikkoja joihin ei ollut menemistä. Paljon tapahtumia. Kaksi reissua, monta kuvaajaa ... Näytti jääneen muutamat kuvat kahteen kertaan tuolle videopätkälle.
----------
Kongasjoella elokuun loppupuolella 2015 wmv -muoto n. 120M. Jos pätkähtelee, lataa video ensin koneellesi. Kiva joki, paljon koskia, soveltuu aivan hyvin sekä perhosteluun että uisteluun.
----------
Kutujoella syyskuun alkupuolella 2015 wmv -muoto n. 40M. Jos pätkii niin lataa video koneelle ensin. Jonkin verran tapahtumia, pieniä taimenia, yksi pieni harri sekä ahvenia ja haukia. Sattui sateiset säät. Niillä seuduin missä liikuimme oli mielestämme enempi uistinhommiin soveltuvia paikkoja kuin perhosteluun sopivia.
----------
Ohtaojalla kesäkuun alussa 2016 ei kuvia ei isompia kaloja Pientä harria, ei muuta.
----------
Kemihaara 11.07 - 17.07.2016 Koko yli 70M. Jos pätkii niin lataa koneelle ensin. Kuvia on ottaneet useat eri taiteenalan harrastajat ja tässäkin koosteessa voi olla muutamia samoja kuvia mukana, videoklipissä on ilmoitettu väärä kuukausi, mutta heinäkuu se oli. Kelojen ja vapojen testireissulla Kemihaarassa useamman vuorokauden, no nyt ne oikeasti huonoimmat ilmat sattui. Vettä sateli aika ajoin hyvin runsaasti ja sitten välillä aurinkokin paistoi. Vesi korkealla. Liikkuvaa kuvaa otettiin monen kotitarvekuvaajan näkökulmasta. Majapaikkanamme oli jälleen tuo Kemihaaran Loma joka soveltuu isompienkin porukoiden majapaikaksi. Kemihaarasta on muotoutunut vuosien varrella suosikkipaikkamme. Siirtymisissä kalastuspaikkojen läheisyyteen olemme jo vuosia käyttäneet lumenvalkoista kalamobiiliamme joka on mahdollistanut monien muidenkin vaikeakulkuisten jokivarsiteidentapaisten hyödyntämisen.
----------
Kongasjoki Varisjoki 20.07.2016 Ei vielä kuvia
Kuvia laitetaan kun ehditään ... Aluksi kaikki vaikutti niin hyvältä ... Mutta sitten paku juuttui liejuun, kahluukengistä irtosi pohjat, uistimet lilluivat kokiksessa jne ...
----------
Kuusinkijoki elokuun alkupuolella 2016. Ei vielä kuvia
Kuvia laitetaan kun ehditään ... Jonkin verran Harreja, paljon väkeä, aika tahtoi mennä ihmisiä pakoillessa.
----------
Särkijoki elokuun puolenvälin pintaan 2016. Ei vielä kuvia
Volkkarin testialueen portin tietämillä. Kuvia laitetaan kun ehditään ... Muutamia kuvia, ei kalaa tällä kertaa ...
----------
Simojoki elokuun loppupuolella 2016. Ei vielä kuvia
Ensimmäinen kerta "eteläpuolella" jokea, vain metsähallituksen luvat, meni opettelussa miten mennä rantaan jos ei ollut merkattuja suosittuja koskia kun kalastuspaikkoja oli kyllä paljon muuallakin joessa. Eikä missään rannalla ollut merkitty mikä oli metsähallituksen vesialue ja mikä oli taas jonkun muun. Kannattaa ostaa kummankin alueen lupa niin voi sitten ainakin helpommin huiskia. Ei jalokalaa tällä kerralla. Sekalaista kuvaa ja videota laitetaan kun ehtii ...
----------
Juusto 2016. Ei vielä kuvia
Kauniina syyspäivänä Iin paikkeilla merelle pienellä juustoksi kutsutulla karikolla. Meni joogailuksi ja kivilaiturin teoksi. Ei kalaa karikolta, uistinta vedettiin useita kilometrejä, yksi pieni ahven ... Kuvia laitetaan kun ehtii ...
----------
Tuotteiden kuvat ovat havainnollistamiskuvia, värisävyt, kiilto, ulkomuoto jne ... saattavat poiketa hieman todellisesta. Tämä ei kuitenkaan vaikuta tuotteen perusominaisuuksiin. Ilmoitetut painot ja mitat noin painoja ja mittoja. Tuotteen värisävy voi luonnossa olla erillainen kuin nettisivujemme kuvassa.
----------

!!! Uutuus !!!
Fosforpulver 10g Blekgul färgpulverglödpulver efterglöd och fluorescerande pulver för färgkrokar TFH®
4,50 €
!!! Uutuus !!!
Fosforijauhe 10g Mint Green värijauhe glow powder jälkivalaiseva ja fluoresoiva pulveri värikoukkuihin TFH®
4,50 €
Fosforpulver lyspulver fotoluminescens fluorescerande pulver Ultra Light Beige (White) TFH®
Afterglow färg är mycket ljusgrön, effektivast och ljusgrön. 
alkaen
2,50 €
Fosforpulver lyspulver fotoluminescens fluorescerande pulver VIT TFH®
Afterglow färg mycket ljus blek blå nästan turkos. "Skenblå som en ren is som flyter i det... 
alkaen
2,50 €
Färgpigment fluopulver lyspulver färgpulver YELLOW 10g TFH®
109956
Skina i gult till grönt i UV-ljus. 
2,60 €
Färgpigment fluopulver lyspulver färgpulver ORANGE 10g TFH®
109957
Skina i ljus orange oransje UV-ljus. 
2,60 €
Färgpigment fluopulver lyspulver färgpulver GREEN 10g TFH®
2,60 €
Färgpigment fluopulver lyspulver färgpulver BLUE 10g TFH®
2,60 €
Färgpigment fluopulver lyspulver färgpulver PINK 10g TFH®
2,60 €
Färgpulver Guld inte fluorescerande 10 g TFH®
SVR22997
Pinnan ulkonäkö kuin "oikeaa" kultaa, pieni hiukkaskoko. 
3,50 €
Färgpulver New Silver inte fluorescerande 10 g TFH®
SVR22998
Tuote SVR22998. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar SILVER... 
3,50 €
Färgpulver PURE WHITE inte fluorescerande 10g TFH®
111352
Tuote 111352. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar PURE WHITE... 
2,60 €
Färgpulver SVART inte fluorescerande 10g TFH®
111353
Tuote 111353. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar SVART inte fluorescerande... 
2,60 €
!!! Uutuus !!!
Färgpulver VIOLET inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20232
Tuote SVR20232. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar VIOLET inte... 
2,60 €
Färgpulver TURKOS inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20233
Tuote SVR20233. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar TURKOS inte... 
2,60 €
Färgpulver BLÅ inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20234
Produkt SVR20234. Färgkrok färgpulver Blå icke-fluorescerande 10g / burk TFH®. Mycket fint, tillräckligt pulver för... 
2,60 €
Färgpulver KOBOLTBLÅ inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20237
Tuote SVR20237. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar KOBOLTBLÅ inte... 
2,60 €
Färgpulver LJUSGRÖN inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20235
Tuote SVR20235. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar LJUSGRÖN inte... 
2,60 €
Färgpulver LJUSRÖD inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20236
Tuote SVR20236. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar LJUSRÖD inte... 
2,60 €
!!! Uutuus !!!
Färgpulver LJUSGUL inte fluorescerande 10g TFH®
SVR20238
Tuote SVR20238. Färgpulver som du kan blanda med lim för att tillverka dina egna mormyskor eller limkrokar LJUSGUL inte... 
2,60 €
Vaappu hile Neon Vihreä hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23296
Tuote SVP23296. Vaappu hile Neon Vihreä hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®. Nuo "hohtavat" kuvat on otettu pimeässä UV... 
10,00 €
Vaappu hile Neon Keltainen hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23302
Tuote SVP23302. Vaappu hile hileet vaappuihin Neon Keltainen 20g TFH®. Nuo "hohtavat" kuvat on otettu pimeässä UV... 
10,00 €
Vaappu hile Neon Oranssi hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23303
Tuote SVP23303. Vaappu hile hileet vaappuihin Neon Oranssi 20g TFH®. Nuo "hohtavat" kuvat on otettu pimeässä UV... 
10,00 €
Vaappu hile Neon Pink hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23304
Tuote SVP23304. Vaappu hile hileet vaappuihin Neon Pink 20g TFH®. Nuo "hohtavat" kuvat on otettu pimeässä UV... 
10,00 €
Vaappu hile Neon Sininen hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23305
Tuote SVP23305. Vaappu hile hileet vaappuihin Neon Sininen 20g TFH®. Nuo "hohtavat" kuvat on otettu pimeässä UV... 
10,00 €
Vaappu hile Kulta hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23318
Tuote SVP23318. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Kulta 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm tai hieman pienempikin. Tuotteen... 
7,00 €
Vaappu hile Hologrammi Kulta hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23319
Tuote SVP23319. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Hologrammi Kulta 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm... 
7,00 €
Vaappu hile Kupari hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23320
Tuote SVP23320. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Kupari 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm tai hieman pienempikin. Tuotteen... 
7,00 €
Vaappu hile Hologrammi Kupari hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23321
Tuote SVP23321. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Hologrammi Kupari 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm... 
7,00 €
Vaappu hile Punainen hileet vaappuihin 0.2 mm Punainen 20g TFH®
SVP23322
Tuote SVP23322. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Punainen 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm tai hieman... 
7,00 €
Vaappu hile Vihreä hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23323
Tuote SVP23323. Vaappu hile Vihreä hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm tai hieman pienempikin. Tuotteen... 
7,00 €
Vaappu hile Silvergold hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23324
Tuote SVP23324. Vaappu hile Silvergold hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm tai hieman pienempikin. Tuotteen... 
7,00 €
Vaappu hile Musta Hologrammi hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23325
Tuote SVP23325. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Musta Hologrammi 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2 mm... 
7,00 €
Vaappu hile Hologrammi  Fuchsian punainen hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23326
Tuote SVP23326. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Hologrammi  Fuchsian punainen 20g TFH®. Oikeastaan... 
7,00 €
Vaappu hile Hologrammi Violetti hileet vaappuihin 0.2 mm 20g TFH®
SVP23327
Tuote SVP23327. Vaappu hile hileet vaappuihin 0.2 mm Hologrammi Violetti 20g TFH®. Hilekoko n. 0.2... 
7,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin oranssi n. 0.4 - 0.7mm n. 20 g
111224
Tuote 111224. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin oranssi n. 0.4 - 0.7mm n. 20g. Läpikuultava. Mahdotonta sanoa... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Sky Blue 0.4 - 0.7 mm 9 - 11g
114824
Tuote 114824. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Sky Blue 0.4 - 0.7 mm 9 - 11g. Ei läpikuultava. Mahdotonta... 
1,30 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Ultra Light Olive 0.4 - 0.7 mm n. 20g
114828
Tuote 114828. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Ultra Light Olive 0.4 - 0.7 mm 20g. Läpikuultava, aavistuksen... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Purple 0.4 - 0.7 mm 9 - 11g
114839
Tuote 114839. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Purple 0.4 - 0.7 mm 9 - 11g. Läpikuultava. Mahdotonta... 
1,30 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Rainbow Mix 0.4 - 0.7 mm 9 - 11g
114841
Tuote 114841. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Rainbow Mix 0.4 - 0.7 mm n. 20g. Läpikuultavaa ja... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Pinkki 0.6 - 0.9 mm n. 20g
114827
Tuote 114827. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Pinkki 0.6 - 0.9 mm n. 20g. Aavistuksen verran punertava pinkki. Läpikuultavia. Mahdotonta... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hotihko Pinkki 0.6 - 0.9 mm n. 20 g
114818
Tuote 114818. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hotihko Pinkki 0.6 - 0.9 mm n. 20g. Kirkkaan pinkki... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Metallic Purple 0.6 - 0.9 mm 9 - 11g
114821
Tuote 114821. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Metallic Purple 0.6 - 0.9 mm n. 9 - 11g. Ei... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Metallic Fire Brick Red 0.6-0.9 mm n. 20 g
114826
Tuote 114826. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Metallic Fire Brick Red 0.6-0.9 mm n. 20... 
3,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Yellowish Khaki 0.6-0.9 mm n. 20 g
114823
Tuote 114823. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Yellowish Khaki 0.6-0.9 mm n. 20 g. Läpikuultava, kiiltävä pinta. Keltaiseen... 
3,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Damsel 0.6-0.9 mm n. 20g
114825
Tuote 114825. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Damsel 0.6-0.9 mm n. 20g. Läpikuultava. Mahdotonta... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Vaalea Turkoosi 0.6-0.9 mm n. 9-11g
114831
Tuote 114831. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Vaalea Turkoosi 0.6-0.9 mm n. 9-11g. Läpikuultava. Mahdotonta... 
1,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hopea 0.6-0.9 mm n. 20g
114832
Tuote 114832. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hopea 0.6-0.9 mm n. 20g. Ei läpikuultava. Mahdotonta sanoa... 
3,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Purple 0.6-0.9 mm n. 20 g
114833
Tuote 114833. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Purple 0.6-0.9 mm n. 20 g. Ei läpikuultava. Mahdotonta... 
3,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Blue II 0.6-0.9 mm n. 9-11g
114838
Tuote 114838. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Light Blue II 0.6-0.9 mm n. 9-11g. Läpikuultava. Mahdotonta... 
1,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Fish Egg Sand Orange 0.6-0.9 mm n. 20 g
114840
Tuote 114840. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Fish Egg Sand Orange 0.6-0.9 mm n. 20 g. Läpikuultava. Oranssiin... 
3,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Bondi Beach Brown 0.6-0.9 mm n. 9-11g
114842
Tuote 114842. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Bondi Beach Brown 0.6-0.9 mm n. 9-11g. Läpikuultava. Selvästi... 
1,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Khaki Light 0.6-0.9 mm n. 9-11g
114843
Tuote 114843. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Khaki Light 0.6-0.9 mm n. 9-11g. Läpikuultava, kiiltävä pinta. Mahdotonta... 
1,00 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Yellow Chost Lime n. 0.6 - 0.9 mm 20g
114844
Tuote 114844. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Yellow Chost Lime n. 0.6 - 0.9 mm 20g. Ei läpikuultava, näyttää kuin... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Pink Pearl Caramel n. 0.6 - 0.9 mm n. 20g
114845
Tuote 114845. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Pink Pearl Caramel n. 0.6 - 0.9 mm n. 20g. Ei... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Kulta n. 0.6 - 0.9 mm n. 20g
114846
Tuote 114846. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Kulta n. 0.6 - 0.9 mm n. 20g. Läpikuultava, näyttää kuin... 
2,50 €
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Transparent Bubble clear 1.0-1.5 mm n.20g
111255
Tuote 111255. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Transparent Bubble clear 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Kirkas. Mahdotonta... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Transparent White Clear 1.0 - 1.5 mm n.20g
111256
Tuote 111256. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Transparent White Clear 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Sävytetty. Mahdotonta... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Reddish Orange 1.0 - 1.5 mm n.20g
111257
Tuote 111257. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Reddish Orange 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Punertavamman... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Bright Greenish Yellow 1.0 - 1.5 mm n.20g
111258
Tuote 111258. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Bright Greenish Yellow 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Aavistuksen... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Red 1.0 - 1.5 mm n.20g
111259
Tuote 111259. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Red 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Mahdotonta sanoa montako... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Yellow 1.0 - 1.5 mm n.20g
111260
Tuote 111260. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Yellow 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Mahdotonta sanoa... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hot Pink FLU 1.0 - 1.5 mm n.20g
111261
Tuote 111261. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Hot Pink FLU 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Fluoresoiva... 
2,50 €
I lager 0 st
Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Oranssinpunainen 1.0 - 1.5 mm n.20g
111262
Tuote 111262. Mikrolasikuula mm. värikoukkuihin Oranssinpunainen 1.0 - 1.5 mm n. 20g. Läpikuultavia. Oranssinpunertavampi. Mahdotonta... 
2,50 €
I lager 0 st
Muovikuula 6mm Fluorescent Hot Pink TFH® 50 kpl
111235
Tuote 111235. Muovikuula 6mm Fluorescent Hot Pink TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Ei... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Bright Lime TFH® 50 kpl
111231
Tuote 111231. Muovikuula 6mm Fluorescent Bright Lime TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Ei... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Yellow TFH® 50 kpl
111232
Tuote 111232. Muovikuula 6mm Fluorescent Yellow TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Alimmassa kuvassa... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Chartreuse TFH® 50 kpl
111233
Tuote 111233. Muovikuula 6mm Fluorescent Chartreuse TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Näitä voi... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Orange TFH® 50 kpl
111234
Tuote 111234. Muovikuula 6mm Fluorescent Orange TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Alimmassa kuvassa... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Sky Blue TFH® 50 kpl
111236
Tuote 111236. Muovikuula 6mm Fluorescent Sky Blue TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Alimmassa... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Coral Pink TFH® 50 kpl
111237
Tuote 111237. Muovikuula 6mm Fluorescent Coral Pink TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Oranssiin... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Red Punaherukka Ei Fluoresoiva TFH® 50 kpl
111238
Tuote 111238. Muovikuula 6mm Red Punaherukka Ei Fluoresoiva TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Bright Grass Green Fluorescent TFH® 50 kpl
111239
Tuote 111239. Muovikuula 6mm Bright Grass Green Fluorescent TFH® 50 kpl. Pimeässä UV valoa ehkä jonkinverran enempi... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Fluorescent Green Lime TFH® 50 kpl
111240
Tuote 111240. Muovikuula 6mm Fluorescent Green Lime TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Reikä n. 1.2... 
3,00 €
Muovikuula 6mm White TFH® 50 kpl
114735
Tuote 114735. Muovikuula 6mm White TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Reikä n. 1 mm. Nämä kuulat ovat... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Blue TFH® 50 kpl
114736
Tuote 114736. Muovikuula 6mm Blue TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Reikä n. 1 mm. Nämä kuulat ovat kovaa... 
3,00 €
Muovikuula 6mm Black TFH® 50 kpl
114737
Tuote 114737. Muovikuula 6mm Black TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla +/- 3kpl. Reikä n. 1 mm. Nämä kuulat ovat... 
3,00 €
I lager 0 st
Muovikuula 3 x 5 mm Ovaali Vihreä Luminescent TFH® 50 kpl
114738
Tuote 114738. Muovikuula 3 x 5 mm Ovaali Vihreä Luminescent TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu vaa'alla... 
3,00 €
Muovikuula 5 x 8 mm Ovaali Vihreä Luminescent TFH® 50 kpl
114739
Tuote 114739. Muovikuula 5 x 8 mm Ovaali Vihreä Luminescent TFH® 50 kpl. Pussukassa n. 50kpl, laskettu... 
3,00 €
Perhon kuulapää lasikuula läpikuultava Kullankeltainen / Silverlined n. 2 mm yli 700kpl
114759
Tuote 114759. Reiälliset lasihelmet askarteluun lasihelmet perhonsidontaan. Yli... 
2,00 €
Kuulapää Red Silver Dark lasikuula läpikuultava 2 mm
114760
Tuote 114760. Kuulapää Red Silver Dark lasikuula läpikuultava 2 mm. Sisältä hopea. Luonnollisen epämääräinen muoto... 
2,00 €
Kuulapää Petrol Rainbow Orange lasinen läpikuultava 2 mm
114761
Tuote 114761. Kuulapää Petrol Rainbow Orange lasinen läpikuultava 2 mm. Pääväri oranssi, mutta kimmeltää monilla... 
2,00 €
Transparent kuulapää Water Clear lasikuula läpikuultava 2 mm
114762
Tuote 114762. Transparent kuulapää Water Clear lasikuula läpikuultava 2 mm. Luonnollisen epämääräinen muoto... 
2,00 €
Kuulapää lasinen läpikuultava Oranssi 2 mm
114763
Tuote 114763. Kuulapää lasinen läpikuultava Oranssi 2 mm. Luonnollisen epämääräinen muoto vaihtelevalla reikäkoolla oleva... 
2,00 €
Lasinen kuulapää White ei läpikuultava 2 mm
114764
Tuote 114764. Lasinen kuulapää White ei läpikuultava 2 mm. Luonnollisen epämääräinen muoto vaihtelevalla reikäkoolla oleva... 
2,00 €
Lasinen Shiny Pearlescent White kuulapää ei läpikuultava 2 mm
114765
Tuote 114765. Lasinen Shiny Pearlescent White kuulapää ei läpikuultava 2 mm. Luonnollisen epämääräinen muoto... 
2,00 €
Lasikuula Petrol Violet Multicolour kuulapää ei läpikuultava 2 mm
114766
Tuote 114766. Lasikuula Petrol Violet Multicolour kuulapää ei läpikuultava 2 mm. Pääväri hieman... 
2,00 €
Kuulapää Red Silver Dark lasikuula läpikuultava 2 mm
114767
Tuote 114767. Kuulapää Red Silver Dark lasikuula läpikuultava 2 mm. Sisältä hopea. Luonnollisen epämääräinen muoto... 
2,00 €
Opal Dark Blue Dun lasikuula ei läpikuultava 3 mm 330 - 360 kpl
114750
Tuote 114750. Reiälliset lasihelmet askarteluun lasihelmiä perhonsidontaan lasihelmet pilkkeihin. Opal... 
2,50 €
Kuulapää Water Clear / White lasikuula läpikuultava 3 mm 330 - 360 kpl
114748
Tuote 114748. Kuulapää Water Clear / White lasikuula läpikuultava 3 mm. Sisältä valkoinen. Luonnollisen... 
2,50 €
tech
SP-Elektroniikka Oy
Merikoskenkatu 12
FI-90500, Oulu
Oulu
FINLAND
+358-8-5565 858
tilaukset(at)spelektroniikka.fi
1007918-9